Shark Attacks Network

Shark Attack News by Language – Albanian

What we have done is have our site SharkAttacks.net search for Shark Attack information in every language from around the world every day or two.

Around 100 Languages displaying 20 results from each language with Google translator translating the information into the language of your choice.

If you find an incident we don’t have listed please contact us and inform us of your discovery. We will give you credit for the find.

We feel that this will help us gather shark attack information from around the world. Currently, the biggest shark attack files average 90 to 95 % of attacks happen in English speaking countries or to English speaking persons which is nowhere near worldwide as claimed.

E mbijetuara nga sulmi i peshkaqenit, sërfistja më e mirë në botë
ВМРО-ДПМНЕ: Ако Јанева знаела, зошто не пријавила дека нејзиното име било користено за рекет?

PESHKAQENI SULMON NJERIUN - SPEKTAKOLARE
Sulmi me i papar i peshkaqenit te bardhe ne afriken e jugut. This feature is not available right now. Please try again later.

Njihuni me 20-vjeçarin që i shpëtoi, peshkaqenit, ariut ...
Sulmi i peshkaqenit në Hauai – Episodi i fundit ndodhi në ishullin e Kauai. Dylan po lundronte në ujërat kristalisht të qarta, kur papritur ai e kuptoi se kishte një peshkaqen tigër përreth. “Është një çmenduri, duket sikur kam një lloj fati për t...

Ky djalosh i mbijetoi sulmit të peshkaqenit, ariut dhe të ...
Dylan McWilliams është veëtm 20 vjeç por tashmë ka përjetuar shumëçka, për të qenë falënderues që ende është gjallë. Njeriu i cili së fundmi i ka mbijetuar sulmit të peshkaqenit derisa po bënte ‘surfing’ në brigjet e Haëai, është përballur edhe he...

Sulmi i peshkaqenit, mamaja e sërfistit Mick Fanning e pa ...
Sulmi i peshkaqenit, mamaja e sërfistit Mick Fanning e pa sulmin direkt në televizor. Nga. tg - 20 Korrik, 2015. 148. Share. Facebook. Twitter. Google+. Pinterest. WhatsApp. Mamaja e kampionit të sërfit Mick fanning pa “e tmerruar” direkt në telev...

“Një nga këmbët e mia e pashë në gojën e tij”: Surfisti ...
“Një nga këmbët e mia e pashë në gojën e tij”: Surfisti tregon se si shpëtoi nga sulmi i peshkaqenit gjigant (Foto/Video) 14.01.2019 • 16:50. Linku i lajmit u kopjua. Linku i lajmit u kopjua. Për Nick Wapner, mëngjesi i së martës në Montaña de Oro...

Qysh Me u Rujt nga Sulmi i Peshkaqenit Gjate Notit?
Edhe peshkaqenet me famekeq nuk jane aq te rrezikshem sa sygjerojne imazhet e frikshme publike. Me pak se 100 sulme te peshkaqeneve raportohen cdo vit anembane botes, dhe shumica e tyre nuk jane fatale. Disa peshkaqene mund te duken te rrezikshem ...

Dy fëmijë plagosen nga sulmi i peshkaqenit | Gazeta Koha Jone
Dy fëmijë janë plagosur nga sulmi i peshkaqenit në brigjet e Long Island në Nju Jork në incidentet e para të këtij lloji në shtet pas 70 vitesh. Kështu kanë njoftuar zyrtarët, raporton BBC. Një vajzë 12-vjeçare dhe një djalë 13-vjeçar u trajtuan p...

Peshkaqeni i bardhë i madh nën sulm — BIBLIOTEKA ONLINE ...
Studimi i peshkaqenit të bardhë, gjithsesi, nuk është i lehtë, pasi ata nuk bëjnë shumë të vegjël dhe në robëri ngordhin. Prandaj ata duhen studiuar në habitatin e tyre natyror. Ndërkohë që njohuria e njerëzve për peshkaqenët dalëngadalë është rri...

Peshkaqeni - Wikipedia
Peshkaqenët modernë filluan të shfaqen rreth 100 milionë vjet më parë. Fosilet e lamniformëve datojnë në Kretakun e hershëm. Një nga familjet më të fundit që ka evoluar është peshkaqeni kokëçekiç (familja Sphyrnidae), i cili u shfaq gjatë Eocenit....


We Focus on Shark Attacks Information for Ocean Users...